KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15396359
*
nr 1539 6359
Gösta Nyberg
(f. 1913), Sverige
Oljemålning, "Fönster mot Riddarholmen. Signerad. Olja på duk, 119x59 cm, yttermått inklusive ram: 132x71 cm
Gösta Nyberg, född 1913, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 maj 2023
kl 19:14:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/5 07:55:34
1
1.000 kr
8/5 19:09:40
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta nyberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9233 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Bro"...//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:17
-
9267 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Byggn..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:12
-
9189 Oljemålning
Albert Krüger (1885-1965), Sverige. "Viks fiskeläg..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:06
-
9161 Oljemålning
Alexander Langlet (1870-1953), Sverige. Karoliner...//
Aktuellt bud: 4.600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:37
-
9063 Oljemålning
Arne Tegelman (1907-1981), Sverige. Signerad, sege..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:43
-
1020 Oljemålning
Ã…se Christian Danell (f. 1944), Sverige. Nakenstud..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:41
*
Gösta Nyberg
Gösta Nyberg, född 1913, svensk målare.
nr 1539 6359
Gösta Nyberg
(f. 1913), Sverige
Oljemålning, "Fönster mot Riddarholmen. Signerad. Olja på duk, 119x59 cm, yttermått inklusive ram: 132x71 cm
Gösta Nyberg, född 1913, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 maj 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/5 07:55:34 | 1 | 1.000 kr |
8/5 19:09:40 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta nyberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9233 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Bro"...//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:17 -
9267 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Byggn..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:12 -
9189 Oljemålning
Albert Krüger (1885-1965), Sverige. "Viks fiskeläg..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:06
-
9161 Oljemålning
Alexander Langlet (1870-1953), Sverige. Karoliner...//
Aktuellt bud: 4.600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:37 -
9063 Oljemålning
Arne Tegelman (1907-1981), Sverige. Signerad, sege..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:43 -
1020 Oljemålning
Ã…se Christian Danell (f. 1944), Sverige. Nakenstud..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:41